10 pomocníků – jak nespadnout do strachu a paniky

Doposud všechno, co jsme se učili na seminářích a praktikovali si doma byl trenažér pro toto období. Často mluvíme o evoluci a vypadá to, že i tato krizová situace patří do této doby přeměny. Jednoznačně to je pro nás velká zkouška, jak se k tomu postavíme. Ještě nedávno si nikdo z nás nepřipouštěl, že by koronavirus mohl přijít do Evropy, a ještě před týdnem jsme si neuměli představit, že by mohla nastat doba, že i my zůstaneme v izolaci… A vlastně nikdo moc neví, jak se situace opravdu vyvine, jestli to je otázka pár týdnů, měsíců anebo to totálně změní všechno, co jsme doposud žili.

Teď máme opravdu příležitost všechno, co jsme si načetli a čím jsme si prošli na seminářích nebo praktikovali doma, uplatňovat ve své každodenní praxi.

Vím, že někteří si drží odstup a cítí se nad věcí. Zároveň se potkávám s lidmi, kteří jsou ve velké panice. Chci říct, že je velmi přirozené, že zažíváme strach… Není to o tom, že když roky meditujeme, nebudeme cítit strach… Strach je přirozená emoce a tento strach přichází z instinktu, je to strach o přežití… Přežití sebe nebo svých blízkých.

Právě v tuto chvíli potřebujeme nenechat si strach přerůst přes hlavu,nedovolit, aby nás totálně ovládnul. Potřebujeme si od něj vytvořit odstup, vnímat ho jako energii, která může být motorem pro něco užitečného.

V posledním roce hodně na seminářích mluvíme o úrovních vědomí a přesně na to se teď potřebujeme zaměřit… V tuto chvíli je zásadní rozdíl, jestli padneme do strachu a budeme jednat z úrovně strachu a přežití anebo jestli pomocí meditace nebo jiných technik povzneseme svoji vibraci výše, spojíme se s láskou, s esencemi, se svojí duší, s božským zdrojem a z tohoto místa budeme tvořit dál…

Pojďme plně převzít zodpovědnost za to, jakým způsobem se k této situaci postavíme.

Na Facebooku jsem sdílela skvělý článek o pozitivech koronaviru, který popisuje, jak můžeme být více sami se sebou a se svými blízkými a jak využít volný čas pro aktivity, na které nemáme tolik času.

Já bych vám ráda nabídla další možnosti, které vám mohou pomoci se strachem nebo panikou:

Co můžeme udělat pro to, abychom nebyli ovládnuti strachem?

  1. Omezený čas na sledování zpráv

Všichni chceme být informování o tom, co se děje. Určete si tedy omezený čas na přečtení zpráv z ověřených zdrojů, například 10 minut denně. Je důležité být informovaný, ale není důležité se tím nechat krmit, protože přesně toto vytváří větší strach a tímto se v tom strachu začneme utápět.

Nesdílejte na Facebooku žádné negativní příspěvky. Pojďme se rozhodnout, že budeme vědomě sledovat, co je k vyššímu dobru nás všech, a to budeme podporovat…

  1. Komunikace s nadhledem

Začněte si být více vědomi toho, jakým způsobem komunikujete s ostatními. Je jasné, že v tomto období budou vaši rodiče, ale i partneři a kamarádi mít tendenci mluvit o stávající situaci a často i dělat různé prognózy… To z velké většiny vede k negativnímu myšlení a zvětšuje to strach. Zkuste být nad věcí a se soucitem, ale jasně říci, že není potřeba to více rozmazávat… V meditaci se spojte se svojí duší, s vyšším vědomím, s esencemi a tady se nalaďte na možný způsob komunikace, který by mohl být prospěšný pro všechny zúčastněné. A toto potom přivádějte do praxe.

  1. Myšlenky mají obrovskou moc

Buďte více bdělí v každodenních chvilkách a pokud se přistihnete, že přemýšlíte negativně, tak hned změňte způsob myšlení. Naše myšlenky mají obrovskou moc… Na Facebooku jsem sdílela možnost přihlásit se do online programu Healing Summit, kde naleznete skvělá videa zaměřená na léčení a kde vědci, kvantoví fyzici a doktoři mluví o síle naší mysli a co lze všechno v životě změnit… Ještě pár dnů bude možnost si tento program zakoupit za pár peněz a můžete se k tomu libovolně kdykoliv vracet. Sledování těchto videí vás může přivést na nové myšlenky.

  1. Důležitost fyzického pohybu

Co dělat se strachem, když už ho mám? Je dobré jít do fyzického pohybu, aby ve vás začala proudit energie. Ideální je tančit nebo se proběhnout. V dnešních dnech narychlo vznikají různé online cvičení, které můžete dělat z tepla domova. Opět se můžete obrátit na můj Facebookový profil, kde jsem sdílela moji cvičitelku Janu Vojtěchovou. Můžete si s ní každý den zacvičit v 18 hodin zcela zdarma. Tato videa se navíc archivují, můžete se k nim kdykoliv vrátit. 

Další formou pohybu je meditace Kundalini, neboť třesení je skvělý způsob, jak rozproudit energii strachu.

Práce s tělem nás dostává do přítomnosti.

  1. Práce s dechem

Vědomým dýcháním se velmi rychle dostáváme do přítomnosti a bdělosti. Někdy stačí hluboký nádech a výdech. Můžeme vydechovat strach a nadechovat lásku. Práce s dechem je obecně vhodná na uvolňování napětí z těla.

  1. Humor a smích

Nezapomínejte na humor a odlehčujte náročné situace. Vytvářejte atmosféru, ve které se můžete smát. Humor uvolňuje stres z těla.

  1. Vnímání krásy

Vnímejte krásu kolem sebe, pořád je jí hodně… Všichni máme doma spoustu krásných věcí, které jsme si koupili s láskou, tak se na ně nalaďte a nechte se jimi dotknout zevnitř. Můžou to být krásné obrázky, karty, květiny, soška nebo vaše krásné děti nebo milovaný partner. Dovolte si cítit tu krásu ve všem. Podívejte se z okna, je tam tak nádherně, nalaďte se na sluníčko, v noci na tu jasnou oblohu, plnou hvězd… Určitě z okna zahlédnete i nějakou tu zeleň nebo stromy. Dejte si chvilku a nalaďte se na něco z toho, co vám je blízké a co vás otevírá.

  1. Hudba léčí

Nezapomeňte na hudbu. Zpívejte, hrajte nebo poslouchejte melodie. Můžete si zadat do YouTube: vysoko-vibrační hudba nebo léčivé frekvence nebo klasická hudba a vyskočí vám mraky možností povznášející hudby, která se neslučuje se strachem… Zavřete si oči a nechte ji na sebe chvíli působit. Dělá to zázraky…

  1. Záměr před spánkem

Dejte si záležet na tom, jaké myšlenky máte před usnutím. Nalaďte se na to, co je pro vás krásné a usínejte se záměrem a prosbou, abychom byli podpořeni a tuto situaci zvládli s láskou a klidem. Sledujte své sny a pokud jsou negativní, přetvořte je do pozitivních obrazů.

  1. Umění meditace

Meditujte… Uvolňujte strach, laďte se na své srdce, svoji duši, na esence. Spojte se s Matkou zemí a vesmírem. Posílejte z božského zdroje světlo, lásku, léčivou energii všem lidem na planetě, směřujte ji do postižených oblastí a žádejte o uzdravení. Z těchto míst může přijít velká pomoc ve formě vhledu nebo léčivé energie. Věřte, že vesmír je přátelský a on bude…

Pokud to shrnu, je velmi důležité se podívat, jaké máme nastavení mysli. Jakým myšlenkám dáváme pozornost, jaký proces v sobě podporujeme. Jednoduchá kontrolka je, když se naladíme na své tělo a pocity. „Je vám těžko nebo cítíte naději?“ Pokud vám není dobře, podívejte se jaká situace nebo jaké myšlenky nás pohltily. Komunikujte s druhými s humorem, odlehčením situace a nezabředávejte do žádných katastrofických scénářů. Dovolte si ten komfort být v těchto dnech laskaví k sobě i k druhým. Vnímejte krásu a zaměřte se na vyšší dobro… Dělejte to, co váš těší a vyživuje.

Zároveň věřím, že je velmi nápomocné i pro nás samotné, když pomáháme někomu jinému. Každý máme jiné možnosti, kterými můžeme přispět. Můžeme se propojit, sdílet své nápady a vzájemně se podporovat.

Miluji provázet klienty jejich vnitřními světy a podpořit je svými vhledy v jejich procesu. Mým darem je přivést je k jejich zdroji, k prapůvodní esenci, aby okusili svoji duchovní podstatu. Můj příběh si přečtěte zde>>